moje zkušenost s hlídáním u Evy

Jana Takácsová | 09.09.2013

ráda bych napsala svoji zkušenost s hlídáním u "Tety Evy".
Když byl naší malé rok, rozhodli jsme se, že si otevřeme krámek. S tím souvisela potřeba nechat občas pohlídat malou. Ale kde?
Jedna babička v Praze, druhá ve Zlíně. Navíc jsme se před třemi lety přestěhovali do domu na vesnici a ejhle i všichni známí jsou z ruky. Školka od tří let...co teď? Paní Evu jsem poznala na semináři osobního rozvoje, který jsem před naším podnikáním absolvovala ještě s malou. Už zde na ní malá reagovala velmi pozitivně a bylo vidět, že i Eva má k dětem hodně blízko. Takže už tam jsem si na ni vzala kontakt. A když bylo třeba hlídání, hned jsem si na ni vzpomněla.

Naší malé jsou teď dva roky a čtvrt. K tetě Evě jezdí na hlídání pravidelně, až na výjimky, minimálně třikrát týdně.
Mně se líbí, že je s dalšími dětmi, že si s nima může hrát, že se učí jak s nima vycházet. Navíc ji to motivuje, aby se učila nové věci. Pěkně už mluví a připadá mi, že je pro ni čas strávený u tety Evy zajímavý a přínosný.
Nám se díky tomu, že mám víc času otevřely nové možnosti a já sama jsem spokojenější, že se můžu realizovat i jinde.

Za přidanou hodnotu považuji to, že Eva vychovala tři holky, pracovala s dětma a zabývá se osobním rozvojem a že s ní díky tomu můžeme zkonzultovat, když se nám něco s malou nedaří nebo vidíme, že v tom plaveme. A často také zjišťujeme, že třeba u ní to nedělá nebo to dělá jinak. Díky tomu se nám daří třeba i objevit, kde my to potřebujeme jako rodiče dělat jinak. I sama Eva nás občas upozorní na nějaké věci, které vidí. A tak mi připadá, že ta spolupráce je pro nás i po této stránce dost přínosná. Protože nejen, že se chceme s malou cítit dobře, ale taky ji chceme podpořit ve spoustě věcech. Třeba, aby byla samostatná, aby se uměla o sebe postarat, aby uměla navazovat a udržovat vztahy atd atd.

A musím tedy říci, že se mi i líbí, že je Eva vdaná a že jí občas s dětmi pomáhá i její manžel Honza. Mně osobně to přijde moc fajn, že malá zase vidí fungování dvou partnerů jinak. Mimochodem jak Evu, tak strejdu naprosto zbožňuje.

Jako máma musím říct, že je mi příjemné, když vím, že moje dítě je někde, kde je mu fajn, že se tam rozvíjí a ještě i to, že se mi líbí styl, jakým Eva děti vede.

Přidat nový příspěvek